Leasing sprzętu medycznego

minimum dokumentacji

preferencyjne pakiety ubezpieczeniowe

szybka decyzja leasingowa

procedura uproszczona daje gwarancję szybkiej decyzji i realizacji transakcji

Skontaktuj się z Doradcą

Zamów kontakt
Leasing – na czym polega ten sposób finansowania

Zawierając umowę leasingową, umożliwiasz finansowanie inwestycji w zakresie pozyskania sprzętu medycznego. W ramach umowy leasingu leasingodawca nabywa określoną rzecz i oddaje ją leasingobiorcy do używania. W zamian za korzystanie z przedmiotu leasingu jesteś zobowiązany do opłacania rat. Ich wysokość jest tak ustalona, aby pokryć co najmniej cenę przedmiotu, bądź wynagrodzenie z tytułu jego nabycia.

W ten sposób przedsiębiorstwo nie musi rezerwować w budżecie pełnej sumy środków na zakup sprzętu medycznego. Korzystne rozwiązania podatkowe, m.in. w zakresie możliwości zaliczenia rat leasingowych na koszty uzyskania przychodu, umożliwiają rozwój działalności w zrównoważony i korzystny dla podmiotu medycznego sposób.


Czas trwania procedury leasingu urządzeń medycznych

Istnieje możliwość podpisania umowy leasingu w ciągu kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku leasingowego, jeśli przedmiot leasingu, parametry oferty oraz dostawca przedmiotu leasingu spełniają kryteria automatów decyzyjnych oraz wydruków masowych.

W pozostałych przypadkach czas od momentu złożenia kompletu dokumentów przez klienta do momentu podpisania umowy leasingu waha się od 24 godzin w procedurach uproszczonych, do około 10 dni roboczych przy bardziej skomplikowanych inwestycjach. 

Procedury związane z umową finansowania dla procedury uproszczonej kończymy w ciągu kilku dni. W przypadku mniej standardowych umów czas finalizacji to około 2 tygodnie. Jest to związanie z formalnościami związanymi z finansowaniem oraz często niezależnymi od Pekao Leasing terminami dostaw przedmiotu leasingu czy jego rejestracji.

W zależności od przedmiotu leasingu, branży i kondycji klienta transakcja leasingowa może być finalizowana w terminie już od dwóch do kilkunastu dni.


Warunki zawarcia umowy leasingu urządzeń medycznych

Minimalny okres leasingu operacyjnego wynosi 24 miesiące i jest uwarunkowany stawką amortyzacji. W odniesieniu do leasingu finansowego minimalny czas trwania umowy to 6 miesięcy. Maksymalny okres trwania leasingu to z kolei 6 lat. W indywidualnych przypadkach czas ten może być dłuższy. 

Nie istnieją odgórne ograniczenia co do wysokości finansowania, które może być udzielone w ramach leasingu. To Ty decydujesz o rozwoju swojego biznesu i zakresie inwestycji, a Pekao Leasing ocenia Twoją zdolność finansową i rozpatruje na tej podstawie wniosek.

Harmonogram spłat rat leasingowych zwyczajowo zawiera raty równe. Na życzenie klienta istnieje możliwość przygotowania harmonogramu ze zróżnicowaną wartością rat leasingowych uzależnioną od sezonowości.


Sposoby finansowania sprzętu medycznego w Pekao

Decydując się na skorzystanie z leasingu sprzętu medycznego w Pekao, możesz wybierać spośród kilku rodzajów leasingu. Dobór formy idealnej dla danego przedsiębiorstwa umożliwi daleko idące oszczędności. Rodzaj leasingu wpływa m.in. na zobowiązania podatkowe.
1

Leasing operacyjny

Ten rodzaj leasingu jest traktowany jako usługa, dlatego podatek VAT jest doliczany do każdej raty. W przypadku leasingu operacyjnego leasingobiorca może zaliczyć koszty opłaty wstępnej, czynszu i innych wydatków do kosztów uzyskania przychodu. Gdy umowa leasingu operacyjnego skończy się, leasingobiorca będzie mógł wykupić jego przedmiot, płacąc ustaloną wcześniej cenę.

2

Leasing finansowy

Leasing finansowy to rozwiązanie, w którym przedmiot leasingu jest zapisywany jako środek trwały leasingobiorcy.
Przedsiębiorca jest dzięki temu uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych.
Po zakończeniu okresu finansowania leasingobiorca staje się właścicielem przedmiotu leasingu.

3

Leasing zwrotny techniczny

Leasing zwrotny polega na odkupieniu od przedsiębiorstwa środka trwałego podlegającego amortyzacji, który stanowił dotychczas jego własność. Maksymalny okres od zakupu przedmiotu do momentu oddania go w leasing wynosi 3 miesiące. Dodatkowo nie może on mieć charakteru płynnościowego tj. uwolnienia środków finansowych na bieżącą działalność.

Dlaczego warto skorzystać z leasingu sprzętu medycznego w Pekao

Wybierając leasing sprzętu medycznego w Pekao, zyskujesz preferencyjne warunki finansowania. Jesteśmy liderem w dziedzinie finansowania urządzeń medycznych. Uproszczone procedury przyspieszają proces i nie hamują działania przedsiębiorstwa.
Doświadczenie w zakresie leasingu sprzętu medycznego sprawia, że jesteśmy w stanie zaoferować atrakcyjne warunki zakupu. Szeroki wybór produktów to gwarancja, że każdy przedsiębiorca może wybrać rozwiązania najlepsze dla siebie.


Kto może skorzystać z oferty

Leasing sprzętu medycznego jest skierowany do przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie medycyny, stomatologii, weterynarii, optyki czy kosmetologii. W ich zakres wchodzą zarówno nowe podmioty, jak i te znajdujące się na rynku od wielu lat. Korzystać z produktu mogą spółki kapitałowe, które wykorzystują sprzęt medyczny w swojej codziennej działalności.


Leasing finansowy czy operacyjny – co wybrać

Jeśli interesujesz się leasingiem sprzętu medycznego, ustal najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie rodzaju finansowania.

Leasing operacyjny to zdecydowanie niższe koszty na początku procesu ze względu na mniejsze zaangażowanie własnego kapitału. Dodatkową korzyść w leasingu operacyjnym stanowi brak konieczności opłacania podatku z góry. Koszty uzyskania przychodu to w tym przypadku miesięczne raty leasingowe.

Z tych względów najbardziej popularny jest leasing operacyjny, przy czym konieczność uiszczenia podatku VAT z góry dla niektórych przedsiębiorstw może się okazać korzystna. W przypadku leasingu finansowego leasingobiorca nie ponosi również ciężaru opłaty wstępnej.


Wymagane dokumenty

W procedurze uproszczonej możesz liczyć na minimum formalności – musisz jedynie wypełnić wniosek leasingowy. Procedura ogólna wiąże się z koniecznością przedstawienia dodatkowych informacji. Oprócz wniosku wymagane jest również załączenie dokumentów finansowych za ostatni rok obrachunkowy oraz okres bieżący, oświadczenia o stanie zobowiązań i majątku osoby fizycznej, upoważnienia BIK oraz upoważnienia NW do ujawniania przez Pekao Leasing informacji objętych tajemnicą. 
Konieczne jest również przygotowanie faktury proforma, a w przypadku bardziej skomplikowanych zakupów również specyfikacji produktu.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Strona korzysta z reCAPTCHA i obowiązują polityka prywatności oraz warunki korzystania z usług Google.