Usługa ta pozwala na finansowanie zakupu nowych i używanych ciągników siodłowych, samochodów ciężarowych, pojazdów z zabudowami, przyczep, naczep oraz autobusów. Leasing ciężarowy to szybkie i sprawne użytkowanie pojazdu przy minimalnym nakładzie środków własnych.
Leasing samochodów ciężarowych
Szybkie finansowanie w procedurze uproszczonej
rejestracja pojazdu w dowolnej lokalizacji
użytkowany pojazd może być zarejestrowany w wybranym przez Ciebie rejonie Polskinowy lub używany środek transportu
samochody dostawcze, ciągniki, przyczepy i naczepy; suma wieku i okresu leasingu może wynosić nawet do 8 latnaczepy i przyczepy dowolnej marki
finansujemy wszystkie marki naczep i przyczepudział własny już od 10%
Ty decydujesz o poziomie wkładu własnego na starcie inwestycji-
Zobacz szczegóły
jeśli od zakupu środka transportu nie minęło więcej niż 3 miesiące, możesz uwolnić środki własne i korzystać z zalet podatkowych leasingu
bezpieczeństwo umowy leasingu
korzystając z Leasingu ciężarowego zyskujesz dostęp do konkurencyjnych stawek ubezpieczeniowych m.in. GAP Truck - ubezpieczenia wartości fakturowej środka transportuMateriał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.
Leasing jest oferowany wspólnie z Pekao Leasing sp. z o.o. Przyznanie finansowania jest uzależnione od pozytywnej oceny kondycji finansowej klienta.
Skontaktuj się z Doradcą
Zamów kontakt-
Pytania i odpowiedzi
-
Jakie samochody ciężarowe można wziąć w leasing lub pożyczkę leasingową w Pekao?
Oferujemy możliwość skorzystania z leasingu lub pożyczki leasingowej m.in. pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, ciągników siodłowych, pojazdów z zabudowami, przyczep, naczep i autobusów.
Mogą to być zarówno pojazdy nowe, jak i używane. Ich wiek, po dodaniu okresu leasingu, może wynosić nawet 8 lat. -
Co to jest pojazd ciężarowy?
Pojazd używany przez przedsiębiorcę będzie mógł zostać zakwalifikowany jako ciężarowy, jeśli spełni kryteria definicji określonej w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z jej brzmieniem za pojazdy ciężarowe uznaje się takie, których masa całkowita przekracza 3,5 tony.
Pojazd ciężarowy (potocznie ciężarówka) to także pojazd, który może przewozić co najmniej 10 osób razem z kierowcą i jest przeznaczony do transportu pasażerów. Do pojazdów ciężarowych zalicza się również takie, których konstrukcja wyklucza ich prywatne użytkowanie i potwierdza to specjalne zaświadczenie, wydane przez okręgową stację kontroli pojazdów oraz dowód rejestracyjny z odpowiednią adnotacją.
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. 2021 poz. 450 ze zm.) tak jak pojazdy ciężarowe traktuje się także niektóre pojazdy specjalne, w tym m.in.: ładowarki, koparki, koparko spycharki, żurawie samochodowe, agregaty spawalnicze i elektryczne, pojazdy przeznaczone do prac wiertniczych, podnośniki, a nawet bankowozy i karawany pogrzebowe. W tym przypadku konieczne jest, aby z dokumentów wydanych zgodnie z przepisami wynikało, że dany pojazd ma taki status. -
Czy można samodzielnie wybrać leasingowany samochód ciężarowy?
Tak, możesz – a nawet powinieneś – samodzielnie wybrać przedmiot leasingu. Należy tylko pamiętać, że jego dostawcą może być jedynie podmiot z odpowiednim oznaczeniem PKD, prowadzący sprzedaż pojazdów – najlepiej, jeśli będzie to autoryzowany dealer danej marki.
Masz dowolność co do wyboru marki samochodu ciężarowego, jego modelu oraz miejsca rejestracji. Pojazd ciężarowy może być zarejestrowany w wybranym przez Ciebie rejonie polski. Ze względu na oddziały zlokalizowane na terenie całego kraju, istnieje możliwość rejestracji pojazdu w dowolnej lokalizacji. -
Dlaczego warto skorzystać z leasingu samochodów ciężarowych w Pekao?
Jesteśmy jedną z największych firm leasingowych w Polsce. Dla przedsiębiorców, którzy chcą sfinansować leasingiem samochód ciężarowy, proponujemy uproszczoną procedurę zawarcia umowy i indywidualne podejście do każdego klienta. Możesz również liczyć na minimum formalności.
Leasing pomaga zachować płynność finansową i nie wymaga zamrażania gotówki na działania inwestycyjne. Pozwala również uniknąć obciążania bilansu kredytem czy pożyczką. Ponadto koszty leasingu są zwykle niższe niż powyższe formy finansowania.
Dużym ułatwieniem dla wielu firm może być także to, że zawierając umowę leasingu auta ciężarowego, możesz rozłożyć w czasie koszty związane z zakupem pojazdu nawet na kilka lat. Zobowiązanie będzie okresowe dzięki ratom leasingowym. Wolny kapitał można wykorzystać na inne cele. Po zakończeniu umowy jesteś zobowiązany do wykupu pojazdu. Możesz również zawrzeć kolejną umowę leasingu.
Jednocześnie leasing, w szczególności finansowy, nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Korzystając z leasingu, możesz finansować swoją działalność pożyczką lub kredytem, zachowując stuprocentową zdolność kredytową. -
Czy dla pojazdów ciężarowych dostępne są oba rodzaje leasingu: operacyjny lub finansowy?
Dostępny jest zarówno leasing operacyjny, finansowy, jak i pożyczka leasingowa. Leasing finansowy ciężarówki charakteryzuje się tym, że po zakończeniu umowy leasingowany pojazd automatycznie staje się własnością leasingobiorcy. Jeśli natomiast zdecydujesz się na leasing operacyjny, będziesz miał prawo wykupić pojazd, gdy skończy się umowa. W takim wypadku leasingobiorca jest zobowiązany do zapłaty z tego tytułu z góry ustalonej w umowie kwoty.
W przypadku leasingu operacyjnego to firma leasingowa dokonuje odpisów amortyzacyjnych, natomiast jeśli wybrałeś leasing finansowy lub pożyczkę leasingową, odpisów amortyzacyjnych możesz dokonywać samodzielnie. -
Czy Pekao oferuje leasing zwrotny?
Tak, istnieje możliwość skorzystania z leasingu zwrotnego. Polega on na tym, że Pekao odkupuje samochód ciężarowy, który wcześniej był własnością Twojej firmy. Dalej będziesz mógł z niego korzystać, ale już w ramach leasingu.
Maksymalny okres od momentu zakupu pojazdu ciężarowego, do oddania go w leasing, wynosi 3 miesiące. Musisz też pamiętać, że leasing zwrotny nie może mieć charakteru płynnościowego, czyli uwolnienia środków finansowych na bieżącą działalność. -
Ile kosztuje leasing samochodu ciężarowego?
Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Cena będzie zależała przede wszystkim od okresu trwania umowy leasingu pojazdu ciężarowego, wysokości wpłaty własnej oraz wartości wykupu.
Koszt określamy w procentach (jako wynik powyżej 100 proc.). Jeżeli na przykład całkowity koszt leasingu wynosi 108 proc., to oznacza, że w całym okresie spłaty leasingu płacisz 8 proc. od wartości fakturowej leasingowanego samochodu ciężarowego. -
Ile może wynosić minimalnie i maksymalnie wpłata własna?
Finansujemy inwestycje już od 0 proc. wpłaty wstępnej. Jednocześnie musisz pamiętać, że ostateczne warunki finansowania zależą m.in. od rodzaju leasingowanego przedmiotu, jego stanu, a także tego, czy jest nowy, czy używany.
Na warunki leasingu wpłynie także ocena sytuacji finansowej Twojego przedsiębiorstwa. W przypadku samochodów ciężarowych udział własny może wynieść minimum 10 proc. -
Jakie dokumenty trzeba złożyć, żeby wziąć w leasing pojazd ciężarowy?
Niezbędne będą dokumenty dotyczące przedmiotu leasingu, takie jak faktura proforma lub zamówienie. W przypadku bardziej skomplikowanych przedmiotów konieczne będzie również przedstawienie ich specyfikacji.
Ważne są też dokumenty finansowe za ostatni rok obrachunkowy oraz bieżący okres, a także oświadczenie o stanie zobowiązań i posiadanym majątku. Leasingobiorca musi również wypełnić wniosek leasingowy.
W przypadku leasingu samochodów ciężarowych możesz skorzystać z procedury uproszczonej. W jej ramach wymagamy tylko wypełnionego wniosku leasingowego. -
Jak długo trwają procedury związane z leasingiem samochodów ciężarowych?
Pojazdy ciężarowe finansujemy w procedurze uproszczonej. W związku z tym wszystkie formalności są ograniczone do minimum. Czas od momentu złożenia kompletu dokumentów przez klienta, do podpisania umowy leasingu w przypadku procedury uproszczonej wynosi od 24 godzin do nawet do 10 dni roboczych przy bardziej skomplikowanych inwestycjach.
Im mniej standardowy przedmiot, dostawca oraz zapisy umowy, tym czas potrzebny na zakończenie wszystkich formalności związanych z finansowaniem jest dłuższy. Mogą go także dodatkowo wydłużać niezależne od nas terminy dostawy przedmiotu leasingu czy jego rejestracji.
Leasing ciężarówki, czyli pojazdu ciężarowego, może być sfinalizowany w czasie od dwóch do kilkunastu dni. -
W jakich walutach można wziąć leasing pojazdu ciężarowego?
Co do zasady są to PLN, EUR, USD i CHF. Raty leasingu samochodu ciężarowego powinieneś spłacać w walucie, w której zarabiasz. Może to być na przykład euro. -
Na jaki czas może zostać podpisana umowa leasingu samochodu ciężarowego w Pekao?
Minimalny okres leasingu operacyjnego dla pojazdów ciężarowych wynosi 24 miesiące. Jest on uzależniony od stawki amortyzacji przedmiotu leasingu. Z kolei leasing finansowy to umowa na minimum sześć miesięcy.
Maksymalny okres trwania leasingu standardowo wynosi sześć lat. W indywidualnych przypadkach może być jednak dłuższy. -
Czy można skrócić czas trwania umowy leasingowej samochodu ciężarowego?
Tak. W przypadku leasingu operacyjnego jest to możliwe maksymalnie do poziomu okresu wynikającego z ustawy o podatku dochodowym, czyli 40 proc. normatywnego okresu amortyzacji. W przypadku leasingu finansowego można dowolnie skrócić czas trwania umowy. -
Na jaką minimalną i maksymalną kwotę może zostać udzielony leasing samochodu ciężarowego?
To Ty decydujesz o wysokości inwestycji i rozwoju swojego biznesu, a my na podstawie analizy decydujemy, czy na dany samochód ciężarowy udzielimy finansowania.
-