Konsolidacja kredytów - Bank Pekao S.A.

Konsolidacja kredytów – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny lub pożyczka konsolidacyjna to rodzaj kredytu gotówkowego, którego celem jest spłata kredytów, pożyczek i innych zobowiązań finansowych. Jeśli więc masz kilka zobowiązań kredytowych, możesz je połączyć (czyli skonsolidować) i spłacać jedną ratę w wybranym przez siebie terminie. Co jeszcze warto wiedzieć o konsolidacji? Przeczytaj!

 

Jakie zobowiązania możesz połączyć w ramach kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej?

W ramach kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej – w zależności od warunków oferty kredytowej – możesz połączyć różne rodzaje zobowiązań, takie jak:

kredyt lub pożyczkę gotówkową

kredyt samochodowy

kredyt ratalny

limit w koncie

kartę kredytową

pożyczki udzielone przez instytucje finansowe (inne niż banki)

Jak działa kredyt lub pożyczka konsolidacyjna?

Kredyty lub pożyczki konsolidacyjne, podobnie jak np. kredyty gotówkowe, są przyznawane po dokonaniu ocenie zdolności kredytowej. We wniosku kredytowym wybierasz kredyty, pożyczki i/lub limity kredytowe, które chcesz skonsolidować. W ramach niektórych ofert konsolidacyjnych  możesz też wnioskować o dodatkowe środki na dowolny cel. Bank lub inna instytucja, która udzieli Ci kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej przeleje środki bezpośrednio na rachunki do spłaty zobowiązań (numery tych rachunków wskazujesz we wniosku kredytowym), a środki na dowolny cel na Twój rachunek.

Czy warto skorzystać z kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej?

Ocena tego rozwiązania zależy od indywidualnych potrzeb kredytobiorcy. Kredyt lub pożyczka konsolidacyjna pozwala połączyć zobowiązania w jedno, co może ułatwić zarządzanie finansami oraz umożliwia:

1

obniżenie wysokości nowej raty, jeśli wydłużysz okres kredytowania

2

ustalenie wygodnego termin spłaty jednej raty, zamiast kilku, w różnych instytucjach finansowych

3

uzyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel

Pamiętaj jednak, że dłuższy okres kredytowania oznacza wyższe odsetki za obsługę kredytu lub pożyczki i wyższy całkowity koszt takiego zobowiązania.

Zawsze – przed skonsolidowaniem swoich zobowiązań – sprawdź warunki i koszty dostępnych ofert konsolidacyjnych i wybierz tę, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.