Postaw na najlepszą inwestycję – w siebie!
Start w dorosłość
Wkraczając w dorosłość, masz zapewne setki planów na przyszłość. Najlepszym rozwiązaniem na start jest inwestycja w siebie. Dobre kursy, szkolenia czy studia mogą otworzyć Ci drogę do nowych możliwości – rozwijania własnych pasji, znalezienia dobrze płatnej pracy, a także usamodzielnienia się.
Jak inwestować w siebie?
Zrób pierwszy krok. Zastanów się, co sprawia Ci satysfakcję w życiu i znajdź pomysł na siebie! Dobrym sposobem może okazać się konsultacja z doradcą zawodowym, który wskaże Twoje mocne strony i podpowie, jak możesz je wykorzystać. Gdy już masz obrany cel, możesz skorzystać z kursów doszkalających czy studiów umożliwiających Twój dalszy rozwój.
Postaw na lepsze jutro – zobacz, jak możesz sfinansować swoją edukację
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z własnych oszczędności, jeśli takie masz. Pomocne może być też wsparcie finansowe ze strony np. rodziców. W przypadku, gdy nie możesz skorzystać z takich opcji, rozważ skorzystanie z innych rozwiązań dopasowanych do Twoich potrzeb, np.:
Możesz go przeznaczyć na sfinansowanie wydatków, które trzeba ponosić podczas studiów, np. zakup podręczników, wynajem mieszkania. Część odsetek za kredyt pokrywa Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Spłatę kredytu studenckiego rozpoczynasz dopiero po dwóch latach od ukończenia studiów, a w niektórych przypadkach możesz liczyć na umorzenie spłaty całego kredytu.
Opłacisz nim czesne za płatne studia prowadzone w języku polskim na kierunku lekarskim. Możesz z niego skorzystać, jeśli masz polskie lub obce obywatelstwo, już studiujesz lub dopiero chcesz rozpocząć studia. Do czasu rozpoczęcia spłaty kredytu koszt odsetek pokrywa w całości BGK. Ty spłacasz jedynie odsetki w wysokości połowy oprocentowania dopiero wtedy, gdy zaczniesz spłacać kredyt.
Środki z nich możesz przeznaczyć na dowolny cel, którym może być opłacenie np. kursów doszkalających, które umożliwią Ci zdobycie wyższych kwalifikacji. Kwotę, okres spłaty i ratę możesz dopasować do swoich możliwości. Kredyt lub pożyczkę gotówkową spłacasz w ratach ustalonych w harmonogramie spłat, a za pożyczone środki zapłacisz odsetki (choć mogą zdarzyć się oferty kredytowe z oprocentowaniem 0%). Za udzielenie kredytu lub pożyczki kredytodawcy mogą pobrać prowizję. Kredyt lub pożyczkę gotówkową możesz spłacić wcześniej, w całości lub w części, jeśli będziesz miał wolną gotówkę. W przypadku wcześniejszej spłaty, otrzymasz proporcjonalny zwrot kosztów np. prowizji, którą zapłaciłeś za udzielenie kredytu lub pożyczki.
Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat kredytów studenckich oraz kredytu na studia medyczne kliknij: https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/pozyczanie-gotowki/kredyt-na-studia-medyczne.html
Środki z kredytu studenckiego lub kredytu czy pożyczki gotówkowej przeznaczone na inwestycję w siebie pomogą w zdobyciu wiedzy, umiejętności czy podniesieniu kwalifikacji. Pamiętaj jednak, aby decyzja o zaciągnięciu zobowiązania kredytowego była przemyślana, tak aby pożyczone pieniądze nie stały się dla Ciebie nadmiernym obciążeniem, ale pomogły w realizacji Twojego celu.